Vrijwilligerswerk in tijden van corona: terugblikken & dóór!

Het was donderdag 12 maart. Serve the City, Burennetwerk, Ympact020 en Present hadden die middag een brainstormlunch. Hoe kunnen we beter samenwerken in de toekomst? Waar ligt onze gezamenlijke kracht? Hoe kunnen we meer vrijwilligers aan ons binden en mensen beter helpen in Amsterdam?

Toekomstplannen in versnelling door corona
Er werden mooie plannen gemaakt. Plannen voor de toekomst. Plannen voor een mooiere stad. Maar wat we toen niet wisten is dat we sneller dan verwacht heel intensief zouden gaan samenwerken. We hadden elkaar sneller nodig dan we dachten, om de kwetsbare Amsterdammer te kunnen mogen helpen. Tijdens onze brainstorm werd al snel duidelijk… Nederland zou op slot gaan door Corona. Kwetsbare Amsterdammers zouden geraakt gaan worden. In het bijzonder de ouderen, de kinderen, daklozen en verstandelijk beperkten in Amsterdam.

Brigitte and son

“Teach them young” wat vrijwilligerswerk betekent – en dat ieder mens telt. Pannenkoeken brengen naar daklozen, met mijn zoon.

Tijd voor actie – is ook wat onze vrijwilligers dachten
Al snel kwamen we in actie. Wat kunnen we doen? Hoe kunnen we helpen? Hoe kunnen we die kwetsbare Amsterdammer laten voelen en merken dat we er voor ze zijn? De eerste acties werden bedacht en op 13 maart kwam onze gezamenlijke Corona pagina online. In één weekend ontvingen wij meer dan 800!!! reacties op deze pagina. Allemaal lieve, mooie Amsterdammers die iets voor een ander wilden doen. Wat hebben we veel gedaan met jullie inzet. Wij waren en zijn zo ontzettend onder de indruk van jullie harten en handen die wilden helpen. Er zijn meer dan 1000 kaarten geschreven, bossen bloemen uitgedeeld, maaltijden bereid en er zijn ontzettend veel goede buren bijgekomen die zich hebben ingezet . Een boodschapje, een hondje uitlaten, een crosstrainer vervoeren. Niets was te gek en samen met jullie hebben we Amsterdam een beetje mooier gemaakt.

Onze vrijwilligers in de media
En wat kregen we ook een media aandacht. Drie keer met een item in Radar, Nederland Zingt die een item deed over de acties, AD TV, Hart van Nederland. Het was fantastisch dat we aan heel Nederland mochten laten zien wat voor moois er in Amsterdam gebeurde! We hebben zelf ook drie te gekke filmpjes gemaakt die je op onze website kunt bekijken.

Vrijwilliger zijn, ook na corona: Count Me In
Maar weet je… al die mensen die we tijdens Corona hebben geholpen, die hebben nog steeds hulp nodig. Wij kennen deze mensen omdat ze kwetsbaar zijn. Wij kennen deze mensen omdat ze eenzaam zijn. Wij kennen deze mensen omdat ze onze hulp nodig hebben. En zeg nou zelf… het is toch fantastisch om een glimlach op iemand anders zijn gezicht te toveren en iemand te helpen juist omdat het zo eenvoudig is! Daarom zijn we met de vier vrijwilligersorganisaties Count Me In gestart. Samen zorgen we dat de energie die vrijkwam tijdens de coronacrisis, wordt doorgezet.

We hopen dat we jullie vaker mogen inzetten hier in Amsterdam. Wij geloven dat we meer kunnen doen, dat we de stad mooier kunnen maken met jullie inzet.

6045 pannenkoeken bakken, zorgpersoneel in het zonnetje zetten, kaartjes schrijven voor eenzame ouderen. Wij denken.: “We can do this again”. Daarom organiseren wij op 1 augustus the Count Me In Actiedag. Met allerlei projecten.

Projecten die we tijdens Corona hebben gedaan. Pannenkoeken bakken, kaarten schrijven, lunch verzorgen en pakketten maken. Maar ook nieuwe acties die nu weer mogen. Tuinprojecten, opknapklussen en vuilprikacties. Te gek als jij (weer) meedoet en dat je iemand uitnodigt om mee te helpen.

Count Me In!
We can do this again. Can we Count On You? Ga dan naar www.countmein.nl of volg ons op insta.

Liefs, Brigitte 
Directrice Serve the City

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close